ZBYSZEK PRĘGOWSKI I JEGO BLOG
Wolnym być - mimo wszystko
Robi się późno. Czas ruszać w drogę.

Image

A może Putin już wygrał …?

A może Putin już wygrał? – tak mi się dzisiaj pomyślało i ciarki przeszły mi po plecach. Bo cały świat, ten wolnościowy i demokratyczny, z niedowierzaniem patrzy na to co Putin wyprawia. I powtarzamy: zwariował, nie wie co robi, już przegrał, czeka go Haga, Putin przesadził, to jest morderca …

A co, jeżeli Putin dokładnie wie, co robi? Dokładnie wie, co robi? A co jeżeli obecna sytuacja stanu wojny w Ukrainie została z pełną premedytacją zaplanowana? Z najdrobniejszymi szczegółami zaplanowana? A co, jeżeli barbarzyństwo, wandalizm w Ukrainie, wraz z obecnymi restrykcjami nałożonymi na Rosję był precyzyjnie przez wyzutych z człowieczeństwa putinowców z zimną krwią wkalkulowany w strategię?

AmPw trybunałіди на хуй

Ale jeżeli jest tak, jak z niedorzecznością myślę, to Putin już wygrał, a nikt z przywódców nie chce tego przyznać, bo przecież …. nałożyliśmy taaaakieeeee sankcje. Ale zastanówmy się i wtedy okazuje się, że:

  • Niemcy od samego początku twierdziły, że sankcje na ropę i gaz rosyjski to nie,
  • Chinom też jakoś dalej do człowieczeństwa, a bliżej do „dobrego” interesu,
  • Orban na Węgrzech, jak kurwa, pójdzie (pomyślałem – da dupy) tam, gdzie forintem mu zaśmierdzi,
  • W Polsce, to państwo (Państwo Kowalscy, Państwo Kwiatkowscy, Państwo Woźniakowie…) ruszyli natychmiast z pomocą – rząd niewiele do tej pory zrobił. I niewiele robi. A podobno rząd o tej wojnie wiedział już od listopada. Rząd tak został zaskoczony inicjatywą obywatelskiej pomocy, że kiedy się już zorientował, nie można było inaczej, ale …
  • kiedy należało blokować, dalej mówię o Polsce, rosyjskim oligarchom majątki – okazało się to niemożliwe bez zmiany Konstytucji. Inne Kraje nie zmieniały swoich konstytucji, a blokowały.
  • W czasie, kiedy nasz rząd już wiedział, że Rosja planuje zaatakować Ukrainę, premier tego rządu wybiera się na spotkanie pro-putinowskich liderów: Viktor Orban, Santiago Abascal, Marine Le Pen. A co, jeżeli to spotkanie zaaranżował Putin? Bo w Polsce, podobno, inicjatorem tego spotkania był Kaczyński – ten sam Kaczyński, który wyskoczył przed szereg i NATO i UE i zamiast pomóc - zaszkodził.

іди на хуй

Niwiele zrobimy dla Ukrainy, dla Polski i dla świata demokratycznego, dopóki nie przestaniemy udawać i dowartościowywać się, że nasze sankcje stanowią skuteczne zagrożenie dla Rosji. Gówno prawda. Pora spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, jak bardzo wszystko spieprzyliśmy. Tak, panowie: Joe Biden, Boris Johnson, Olaf Scholz, Emmanuel Macron, Pedro Sánchez, Mark Rutte. Do naszego Kaczyńskiego nawet nie adresuję tego apelu, bo znowu, wierząc w swoją nadprzyrodzoną inteligencję, zamiast pomóc, zaszkodzi.

Chciałbym się mylić, ale co się stanie, jeżeli Putin naprawdę wie co robi?

іди на хуй

Przywódcy, a za nimi dziennikarze i my powtarzamy, że Putin przesadził, że zwariował, że nie docenił NATO, że nie docenił determinacji Zachodu, nie przewidział ogromu sankcji. A co, jeżeli on to wszystko przewidział? A co, jeżeli to my postępujemy i zachowujemy się według jego precyzyjnie utkanego planu? A co, jeżeli to Putin rozumie obecną rzeczywistość w szerokim planie widzenia, a my chcemy widzieć i słyszeć tylko to, co chcemy? Jeżeli tak by było – przegraliśmy.

іди на хуй

AmPw muralLudzie świata demokratycznego, bez znaczenia, czy mieszkają w Ameryce, Polsce, Anglii, Niemczech nie rozumieją umysłów ludzi takich jak Putin, Trump, Orban, Kaczyński, Ziobro. Nie rozumiemy ich, ale to nie znaczy, że oni nie potrafią być skuteczni. Oni także potrafią być konsekwentni w realizowaniu swoich planów w sposób bezwzględny, wyrachowany i skuteczny. Co, jeżeli Putin podjął to skalkulowane, ekstremalne ryzyko z dokładnie zaplanowanymi jego konsekwencjami?

іди на хуй

Jaki zatem jest plan Putina? Odnoszę wrażenie, że to co się teraz dzieje, a chciałbym się mylić, było zaplanowane już wiele lat temu. Jednym z planów było kupowanie polityków: Gerhard Schröder, Viktor Orban, Santiago Abascal, Marine Le Pen – tych oficjalnie nam znanych. A ci nieznani z nazwiska i imienia? A w Polsce? Czy rozbijanie UE służy najbardziej Polsce, UE, czy Rosji?

іди на хуй

Rosja jest zbyt duża i zbyt potrzebna Zachodowi, aby upaść – myśli zapewne Putin. Kilka lat, może kilkanaście i Zachód się zmęczy – myśli Putin. A może tylko kilka miesięcy? A to, że umrą miliony Rosjan z głodu i chorób – myśli Putin, człowiek rosyjski jest niczym dla władzy, jest tylko narzędziem. Rosja jest zbyt duża, żeby upaść. A poza tym to nie tylko węgiel, gaz, ropa bez czego Europa nie może się obejść, ale jesteśmy także światowym eksporterem: oleju, stali, zboża, drewna, nawozów, aluminium. Oni bez tego nie przetrwają – kombinuje zapewne Putin.

іди на хуй

Nie wiem, czy to Putin nas rozgrywa, czy my Putina, ale wiem jedno – ta wojna szybko się nie skończy. Dlaczego tak myślę? Sięgnąłem po przykład amerykański. Pierwsza amerykańska inwazja na Iran w 2003 roku trwała miesiąc, a amerykanie spędzili tam 17 lat, nic (prawie nic) nie osiągając.

іди на хуй Путін

Ps. zastanawiałem się, czy wypada mi ten tekst podsumować ostatnim moim autoportretem, ale doszedłem do wniosku, że …. a niech tam…

Autoportret AmPW